Курячий послід є натуральним і високоефективним добривом, що містить як органічні речовини, так і мінеральні.Курячий послід  вважається одним з найцінніших органічних добрив. Хімічний склад цієї підгодівлі багатий поживними речовинами. У ній міститься азот, калій, фосфор і магній, причому концентрація цих корисних речовин вище в 3-4 рази, ніж в інших натуральних добривах тваринного походження.

На урожай курячий послід діє майже так само, як комплексні мінеральні підгодівлі. Володіє яскраво вираженою дією протягом 2-3 років після внесення. Це пояснюється тим, що корисні речовини з пташиного посліду вивільняються повільно і поступово.

Перегній з курячого посліду також є хорошою основою для вирощування овочевих культур, оскільки він багатий поживними речовинами і збалансований за своїм складом. Такий перегній можна отримати так само, як готується компост в компостній купі. На рівній піднесеної майданчику укладаємо шаром 15-20 см сухий матеріал – солому, сухе сіно без насіння, тирса або торф. Зверху викладаємо послід також шаром близько 15-20 см, і так, чергуючи, шар за шаром формуємо наш «пиріг» до висоти 1-1,5 метра. Останній верхній шар викладається з сухого матеріалу, щоб купа не перегріватися і не пахла. Уже через 1,5-2 місяці перегній буде готовий до використання.

Крім усього перерахованого, курячий послід – це абсолютно екологічне добриво, яке дістається нам значно дешевше, ніж мінеральне.

У курячому посліді – не важливо, сухому або рідкому – є свій рівень рН: 6,6. Неспроста його ще називають «почвообразователей» – від цього добрива не тільки підвищується врожайність, але і в грунті утворюється гумус, а кальцій в курячому посліді сприяє раскислению грунтів. Курячий послід здебільшого безпосередньо посилює активність фотосинтезу рослин – ось чому урожай виходить таким несподіваним.

Результати аналізу органічного добрива (курячий послід) проведеного Тернопільською філією ДУ “Держгрунтгрунтохорона”:

Показник Результати аналізу
Волога, % 70,46
рН сольове 7,53
Зола, % 19,98
Органічна речовина(вуглець), % 80,02
Азот(на суху речовину), % 6,69
Фосфор(на суху речовину), % 3,7
Калій(на суху речовину), % 2,2
Співвідношення вуглецю до азоту 6:01

Якісні показники добрив завжди залишаються стабільними відповідно до налаштованих технологічних процесів підприємства.